HASAT GÜNLERİ


“Hasat günleri” bereketli bir dönemin sonunu çağrıştırdığı için genelde hep şenlik ile kutlanır. Ardında yeni bir dönemin “merhaba”sı bulunur.

Description

Hasat, bağ, bahçe veya tarlada olgunlaşan ürünlerin kesilerek, koparılarak, biçilerek veya sökülerek toplanma işlemi veya sürecine verilen isimdir. Mecazi anlamda ise bir işten alınan iyi sonuç demektir. Öznesi insan olan cümlelerde, failin olgunlaşması ve tefekkür etmesi sonucunda ortaya çıkardığı ürüne de hasat denebilir.
Hizmet Hareketi mensuplarının hasat günleri aralıksız bir şekilde hep devam etti. 15 Temmuz’da başlayan fırtına her ne kadar bazı ürünlere zarar verdiyse de görünen o ki, bu yeni bir filizlenmeye vesile oldu. Fırtına sonrasında tohum atılacak toprakların Anadolu ile sınırlı olmaması gerektiğini görenler, artık dünyanın dört bir yanında yeni tarla arayışındalar.
Bu kitap, yeni ufuklara yelken açmış çalışkan, başarılı, fedakâr ve sevgi dolu insanlar için bir yol haritası ve kılavuz niteliğinde… Yazar, muhasebe ve murakabe ile birlikte dünya vatandaşı olma yolunda neler yapılabileceğine dair ipuçlarını ustaca kelimelere yansıtmış.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463146316

Kelime sayısı

20.450

Yayın tarihi

25 Kasım 2019

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1489217390
KOBO: https://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463146316
BARNES&NOBLE: https://www.barnesandnoble.com/s/2940163400164
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/hasat-gunleri

Author

Salih Ömer Tezcan

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir