HAYDİ YENİDEN


Bir fırtına koptu, her şeyi har vurup, harman savurdu.
Kopan fırtınaya, yakılan-yıkılan gülistanlara, ezilen bağistanlara, zulme, zalime rağmen güzellikleri devam ettirmek lâzım.
Dünyanın, insanlığın “istikbâl” için buna ihtiyacı var.
Fikir işçilerinin iş ve sancısı asla bitmeyecek; sabır ve ümitleri gibi…
Daha çok işimiz var haydi Bismillah…

Description

Müfterilerin bütün çirkeflikleriyle inançları törpülendiği, maalesef yer yer ümitsizliğin sâri hastalığa dönüştüğü bir vasatta, inanç ve ümitleri yeniden yeşertmeye çalışan ‘Haydi Yeniden’ isimli kitabını kıymetli kılan birkaç noktayı paylaşmak isterim:
Birincisi: Bu eseri oluşturan yazıların tamamına yakını; direksiyon başında ‘Uber’ yapan bir emektarın bir emekçinin alın teri sonucu ortaya çıkmıştır.
İkincisi: Birilerinin; yaktık, yıktır, bitirdik dediği ZAMAN bayrağını, haklı bir gururla taşıyan ZAMAN Avustralya’nın sayfalarında okuyucuyla buluşmuş ve bu pek yerinde onurla kütüphanelerin raflarında yerini alacak bir kitaba dönüşmüştür.
Üçüncü ve en değerli ince husus da: Son birkaç yıldan beri, zulmün katmer katmer olduğu, mazlumların feryat ve figanlarının arşa ulaştığı bu süreçte, kâh bu kitapta yer alan yazılarıyla, kâh Youtube görüntülü videolarıyla, sosyal medya mecralarındaki çarpıcı mesajlarıyla mağdurun çığlığına tercüman olmaya çalışan bu kalem ve fikir işçisinin; kitabın satışından elde edeceği geliri de yine bu insanlara bağışlamasıdır.
Enes Cansever

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005587550

Kelime sayısı

21.356

Yayın tarihi

13 Ağustos 2021

Author

Mansur Turgut

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir