TEBEŞİR KOKUSU

(1 müşteri incelemesi)


Bir ara ‘Nişanlınız, aileniz…’ diyecek oldum, ‘Sırası değil şimdi!’ dedi, öğrencileri ile ilgili konuşmaya devam etti. Söyleyin Allah aşkına, ben bu vasiyeti hakkıyla nasıl yerine getiririm? Yüreğime yüreğiyle dokunan dostumun vasiyetini taşıyacak gönlü nasıl filizlendiririm?

Description

Uzun ve yorucu bir çalışmanın neticesinde Songül Öğretmene ulaşılmıştı. Omuzlarından aşağısı tamamen beton sütunun altında kalmıştı. Gök mavisi gözleri, o tozun toprağın içinde hâlâ ışıltısını korumaktaydı. Bakışları, acılarla kararan yüreklere demet demet yıldız serpmekteydi âdeta. Beton yığınlarının altında kalan kendisi değil de etrafındaki insanlarmış gibi, onları teselli edercesine bakıyordu…

Songül Öğretmenin yüzündeki tebessümü ve bakışlarındaki aydınlığı görenlerin çehrelerine de ümidin ışıltısı gelmişti.

Ağlanmalıydı Songül Öğretmene. Hayatı boyunca hep en son gülen olmayı gaye edinen vefa insanına ağlamamak olmazdı en zor anında. En büyük ideali millet için güzel insanlar yetiştirmek olan fedakâr insan, şimdi mumlar gibi erimekteydi.

Öğretmen arkadaşları arasında bazen anlaşmazlıklar olunca üzülür; ama kimseye de bir şey diyemezdi Songül Öğretmen. Bir şey diyecek olsa, uyarıları da muhataplarını kırmadan olurdu.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005287108

Kelime sayısı

32.140

Yayın tarihi

24 Kasım 2020

Author

Ali Topdağ,

Tülay Yılmaz

Yorumlar

1 review for TEBEŞİR KOKUSU

  1. Haydar Doğan

    Öğretmenliği elinden alınmış biri olarak kitaptaki hikayeleri okudukça eski günlerime döndüm. Güzel bir çalışma olmuş, emeği geçenlere teşekkürler.

Add a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir