Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 1. bir sayıda da Puduhepa yı yazsanız…

  Cevapla
 2. bu gerçekten güzel bir faaliyet. içerik dolu dolu. bölümler çok anlamlı. ellerinize sağlık gönüllerinize afiyet…

  Cevapla
 3. Derginizin tasarımında biraz değişiklik olmuş. Bence gayet güzel. Önceki sayılar da güzel ama sadeydi. Zamanla daha da güzel olacağını inanıyorum.
  Crab ailesi güzel işler yapıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim yardımcınız olsun.

  Cevapla
 4. Frida kahlo kısmı harikaydı…

  Cevapla
  • Çok teșekkür ederim güzel yorumunuz için.
   🌺🌸🌹
   Frida’nın güllerinden😊

   Cevapla
 5. “Gökyüzünü yutmuşsa gözlerin
  Denizin rengini hangi fincanda içelim?’
  Kalemle kolay ifade edilemeyecek çok derin bir imge… Kaleminize sağlık Hasibe Hanım.

  Cevapla
 6. Dilek Kara, çok güzel belki de bir cogunun yasayamadigi eksik kalan,var olan ama yoklugunu derinden hissettiği babasizlik.Devamını da isteriz.

  Cevapla
  • Çok teșekkür ederim değerli yorumunuz için Ruken Hanım. Hissedilen bazı eksiklikleri tamamlamaya nice sayfaları dolduran kalemler yardım edebilse keșke…

   Cevapla
 7. Değerli Huriye Akkaya biz teşekkür ederiz. Yorumlarınız ve begenileriniz bizim için çok kıymetli..

  Cevapla
 8. Değerli sıcak, samimi, ılık meltemler gibi yayın hayatına başlayan dergimize nice bu şekilde yayınlar dilerim.
  Değerli yayın ekibini, kıymetli yazarlarını kutlarım. Kadın dokunuşu, kız kardeş hassasiyeti, abla nezaketi, anne inceliği dergiyi sarmalamış olması çok sevindirici.
  Başarı dileklerimle.

  Cevapla
  • Değerli Fatih Aydın kıymetli yorumlarınız için Konsol adına teşekkürlerimizi sunarım..

   Cevapla
 9. Hakikaten içerik olarak da tasarım olarak da çok güzel bir dergi olmuş, emeği geçenleri tebrik ederim. Yüreği güzel olan kadınların elinin değdiği her şey güzel olur. Yeni sayınızı merakla bekliyorum.

  Cevapla
  • Değerli Erdal Kaya kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz..Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle..

   Cevapla
 10. Emekleriniz için çok teşekkürler. gerçekten çok faydalı bir dergi olmuş.Allah ebeden razı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  Cevapla
 11. Çok başarılı bir iş olmuş. Emeğinize sağlık. Keyifle okuyacağım🤗

  Cevapla
  • Değerli Pervin Çiftçi İçyer, kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz

   Cevapla
 12. Derginin ikinci sayısı hayırlı olsun, başarılarınızın devamını diliyorum. Yazılar oldukça güzeller, özellikle Ünzile yazısını dikkatle okudum. Şarkı çok güzel ama onun gerisinde maalesef hala örneklerini gördüğümüz bir durum. Kolaylıklar diliyorum.

  Cevapla
  • Değerli Zeynep Özberk, kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ünzile gerçeğinin hala devam ediyor olması kadınlar olarak kalbimizde taşıdığımız bir kıymık acısı..Toplum olarak daha güzel günler görebilme ümidiyle..

   Cevapla
 13. 2 sayı hayırlı olsun, çok güzel okunmaya değer, bilgilendirici, eğitici ve öğretici dergi. Bir sonraki sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar dilerim. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
  • Değerli Said Mirza Sugözü, kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   Cevapla
 14. Tebrikler, başta içerik ve tasarım olarak çok emek verildiği belli olan bir dergi. Duygu, düşünceler yerine oturmuş.
  Yazılara bayıldım. Açıktan msj verilmek yerine düşünmeye sevkediyor. Tam olması gereken bir hitap bence…
  En önemlisi de kadının diliyle kadını anlatan, kadının değeri üzerinde genişçe duran bir sayı…

  Cevapla
  • Değerli Hanife Yerebakan, kadın nazarıyla hadiseleri sanat süzgecinden geçirip siz kıymetli okurlarımızla buluşturmak bize çok keyif veriyor ve isin sonunda bu türlü zarif yorumlar tüm yorgunluğumuzu alıyor.

   Cevapla
 15. Harikasınız ablalarım. 2. sayı da ilk sayı gibi muhteşem olmuş. Gerçekten baharın remzi olan çiçeklerle Konsol buketini bize sunmuşsunuz. Çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin. Daha nice güzel çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  Cevapla
 16. FKMAfrica ekibi olarak bu güzide çalışmanızı can-ı gönülden destekliyor ve emeği geçen tüm Ablalarımızı tebrik ediyoruz..
  Yolunuz açık olsun..
  FKMAfrica ekibi

  Cevapla
  • Değerli FKM Afrika ve kıymetli üyeleri çok teşekkür ederiz, eksik olmayınız.

   Cevapla
 17. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Başarılar dilerim.

  Cevapla
 18. Çok güzel bir çalışma olmuş.Ellerinize yüreğinize sağlık.Tülay hanımın sevgili yazısı çok güzeldi.Hepinize teşekkür ediyoruz bize böyle bir hizmette bulunduğunuz için .Devamını bekliyoruz .

  Cevapla
 19. Sıza sıza göl olur
  Akar akar yol olur
  Yaratan dileyince
  Az çoklardan bol olur.
  Sadırlardan satırlara dökülen ihlaslı ve samimi duyguların en karibuzzamanda tüm dünyayı gülistana döndürmesi dileğiyle…
  Ümitli olabiliriz çünkü kadın eli değdi.

  Cevapla
 20. Emeginize saglik cok guzel , ince calişilmis bir is olmus …Hayirli olsun umarim bir cok kitleye ulasir

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederiz değerli Ay. Daha geniş kitlelere ulaşması dileklerinize katılıyoruz.

   Cevapla
 21. New York Times’ın en çok satan kitaplar listesinde yer alan ‘Satışın Kutsal Kitabı’ ile daha pek çok satış kitabının da yazarı olan Gitomer’in Marketing Türkiye dergisi için verdiği uzun söyleşiden sizler için aşağıdaki ipuçlarını seçtim. Gitomer’e göre bir satıcıda olması gereken özellikler: İnanç, olumlu düşünce, dostane yaklaşım, profesyonel görüntü, mükemmel sunum yeteneği ve başarı gururu. Yine Gitomer’e göre bir satış elemanı; kendi kendine harekete geçebilmeli, hayat boyu öğrenci olmalı, hizmet odaklı olmalı, başkalarına yardımcı olma isteğine sahip olmalı ve etik davranmalı. Jeffrey Gitomer, satıcılara akıl verirken müşterilerin ne istediğini de bulup çıkarmış. Ona göre müşteriler; gerçekleri, satışı değil de yardımcı olunmasını, görüşlerinin sorulmasını, özel ihtiyaçlarının karşılanmasını, saygı gösterilmesini, hızlı hizmet verilmesini, tam bilgilendirilmeyi ve ne vaat edildiyse onun verilmesini isterlermiş.(Çantamdaki Notlar/Süleyman Çetinoğlu)

  Hayırlı Olsun. Allah bahtınızı açık eylesin.

  Cevapla
  • Süleyman bey kıymetli tavsiyeleriniz bizim için yol gösterici olacaktır. Çok teşekkür ederiz.

   Cevapla
 22. Ne güzel insan bu gibi çalışmaları görünce ne kadar mutlu oluyor anlatamam. O kadar çok insana tavsiye ettim o kadar çok insandan geri dönüş aldım ki. Bir ihtiyaç bir boşluk giderildi. Herkes bir sonraki sayıyı dört gözle bekleyecek. Çalışmalarınızda başarılar.

  Cevapla
  • Mahir bey tavsiyeleriniz ve kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Siz değerli okuyucularımızdan aldığımız bu pozitif enerjiyle daha güzel çalışmalarda buluşmayı diliyoruz.

   Cevapla
 23. Hayırlı olsun. Çok güzel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim.

  Cevapla
 24. Hayırlı uğurlu olsun.. Çok güzel bir dergi olmuş.. Ismiyle, dizaynıyla, içeriğiyle.. Okuru bol olsun.. Elinize sağlık

  Cevapla
  • Fuat bey, kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Ümidimiz edebiyat konusunda bu tür güzelliklerin artarak daha çok gönüle hitap etmesi.

   Cevapla
 25. Emeği geçen hocalarımı tebrik ediyorum.Çok güzel, çok faydalı bir girişim olmuş.Hanımeli değmiş edebî yazıları ve şiirleri dikkatle okudum.Estetik sayfa düzenlemelerini de çok beğendim.Can u gönülden destekliyorum bu girişimi.Basılmış haline de dokunmak nasip olur insallah. Başarılar diliyirum.Yolunuz açık olsun.

  Cevapla
  • Değerli kuzey Işıkları, güzel temennileriniz ve beğenileriniz için biz teşekkür ederiz. Siz değerli okuyucularımızla yolumuzun açık olacağı ümidi taşımaktayız.

   Cevapla
 26. Atayurt’ a bizden de kucak dolusu selamlar sevgiler. Kıymetli yorumlarınıza teşekkür ediyoruz. Güzel dileklerinize ziyadesiyle Amin diyoruz.

  Cevapla
 27. Merhabalar öncelikle emeklerinize ellerinize sağlık derginizi baştan sona okudum unuttuğumuz değerleri hatırlattığınız için ve yitip giden sevgimizi hatırlattığınız için teşekkürler.Yüreğinize kaleminize sağlık

  Cevapla
  • Sizinle tanışma ve ruhunuza dokunma imkanı verdiğiniz için biz teşekkür ederiz sevgili Jasmin. Sevgiler bir yerlerde saklanmaya devam ediyor, Konsol ve ekibi bunları okuyucuyla buluşturma çabasında. Bu çaba bize inanılmaz mutluluk veriyor. Eksik olmayınız.

   Cevapla
 28. Tamamen kalem ve gönül ehli bayanların elinden çıkmış bir dergi olmasıyla da, içeriğiyle de, misyon ve vizyonuyla da farklı bir dergi olacağına inanıyorum. Ömrünün uzun, tesirinin bereketli, okurunun bol olması dileklerimle, Atayurt’tan selamlar.

  Cevapla
 29. Ne guzel bir çalisma tebrikler. Siir ve resimlerimle kapinizi çalabilirim.
  Sevgiler NSC

  Cevapla
  • Çok teşekkür ediyoruz. Katkılarınızı heyecanla bekliyoruz sevgili NSC.

   Cevapla
 30. Tarihde eşi benzeri olmayan Soykırım sürecinin Nene hatunları yaşanan ve yaşanmış hikayeleri bizzat inleyerek kaleme aldıklar, bu güzide derginin en ince ayrıntısı düşünülerek yayın hayatına başlaması, Soykırım mağdurları olarak katmerlerşen yüreğimize su serpip umutlarımıza güç kattı. Rabbim yolunuzu açık etsin.

  Cevapla
  • Said bey kıymetli yorumlarınızı için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Maalesef her devir acısıyla birlikte geliyor ve nice acılar doğuruyor. Amacımız bu acılarımızı taze çiçek kokularıyla hafifletmek.Inaniyoruz ki Konsol okundukça rayihalarıyla acılarımıza merhem olacaktır.

   Cevapla
 31. Aşk ü Münezzehe mi sefer?
  Eskitemediğin aşka yolculuk
  Sakladığın aşkı bizde ver.
  Ruhunu teslim et Rahman’a
  Hiç ender hiç olda geliver.
  Şemsü servet kurban sana
  Ne dilersen al onu ey gönül
  Kalbini nefsini azat edersen
  Bedenini toprağa verde gel
  Allah’a ait yüce ebedi ruhun
  Asil ruhunu uca edipte gel
  Konsol’da gizleme sevdanı
  Cihanlara hükmetttir ışığını
  Ampülleri parçala ey panter
  Karanlığı Nurunla aydınlatıp
  Mest et, terk et, terki de terk
  Kalbinin kilitlerini açtın mı?
  Birgün O’nu duyar, birgün ararsın.
  Birgün ağlar, birgün güler, bir gün de yanarsın.
  Hak yolunda kuvvetini O’ndan alırsın.
  Kuvvet var mıdır bilinmez ama…
  Hakkın zatının tecellisi vardır…
  Makamsızlar makamına gel
  Yalnızlığın ve yanmışlığın ötesinde…
  Kimsesiz, bikes, biçare kalda gel…
  O’nunlasın her vakit her saniye.
  Rabbine sığın, satma hiç aşkını
  Sığdırmısın O’nu göğsünün en kıymetli yerine.
  Kalbin olmadan döner mi vücudun…
  İş görür mü cesedin ve ruhun.
  Kalbin olsa ne fayda…
  Nefis tuzakları kapıda..
  İçinde Rabbinin mabedi olmadıkça…
  Hak’tan gayrısını çıkarmadıkça…
  Duy O’nun sesini kalbinin ta derinini…
  Kuluna kulum diye ses verişini.
  Derinlerde ara O’nu. Sonsuz bir boşlukta ara…
  Tüm yollarını vardır O’na.
  Yalnızlık çölünde susuz yasa
  Koy başını ruhunun kollarına…
  Güvendiklerini atıver bir kenara.
  Feda et tüm sevdiklerini de gel
  Bırak kendini Sultan’ın tahtına…
  Hannan ve Mennan Vedüd’e gel
  Kimin var ki O’ndan başka..
  Hakim ve Rahim ruhundasın
  Kim açar ki huzur kapılarını sana…
  Kapılar kapanması mı bir bir suratına…
  Var git artık aşkın sofrasına…
  Ol nefsine bekçi, ol Rabbine hizmetçi…
  Siliver sinenden kibrini, hasedini.
  Bırakıver özündeki köleyi..
  Rabbine cariye ol erkeği yen
  Özgürleştir sahibine verip emanetini…
  Hak deyip ver artık son nefesini.
  Rahman’a safi aslında dönde gel…

  Cevapla
  • Faruk bey, ne güzel ifade etmişsiniz. Yüreğinize sağlık. Sizlerin desteğiyle eminim Konsol’u daha güzel günler ve geniş bir okuyucu kitlesi beklemekte.

   Cevapla
   • Eşim Suna Arslan size bir şiir yazdı. 10 yılda bir şiir yazar. Bu şiir beni vurdu, başkalarını da vurur. Konsol’da gelecek sayı yayınlanması da süpriz olur ona. Süha beye seslendirmesi için verdim. Bakarsınız meşhur bir sanatçı alır sözleri ve hit şarkı da yapar birgün. Bir hafta sakladı benden, direndi. biraz önce okudu bana. Ebedi olarak kalpden doğan şiir saklanamıyor. Özgür feminen bir ortam açtığınız için dualarımız sizinle.

    İşte Ben…

    Bestelenmeyi bekleyen..
    Tek harfi bile yazılmamış..
    Şarkıyım ben…
    Örülmeyi bekleyen..
    Tek ilmek bile atılmamış..
    Halıyım ben…
    Suya kanmış..
    Tek yağmur danesi bile düşmeyen..
    Çölüm ben…
    Kuş uçmaz, ceylan kaçmaz..
    Uçsuz bucaksız ormanım ben…
    Zamansız toprağa saçılmış..
    Bir gün yeşeririm diye bekleyen..
    Tohumum ben…
    Rüzgara kapılmış..
    Nerede sonlanacağını bilmeyen..
    Kurumuş bir yaprağım ben…
    Kanatları kırık..
    Yüreği buruk..
    Gülüşleri sönük..
    Yaradandan yol bekleyen..
    Yolcuyum ben…

    Suna Arslan

    11 Şubat 2021
    Waterloo, Kanada

    Cevapla
 32. Çok teşekkűr ederim “Sevgili”Kübra Bölükbaşı. Mektupların hitabı güzeldir evet. Okuyan ve yorumlayan kalbiniz,gözleriniz gibi. “Dedemin Radyosu” da hepimizin anılarında bir yerlerde kaybolmayan nesnelerden biri işte. Anılarımızın içinde kıymetli bir “an”.
  Evet çok güzel tespitiniz. Arkadaşlarımızla birlikte güzel bu dergi, bu konsol…

  Cevapla
 33. Tülay Yılmaz ne güzelde söylemişsin sevgili mektubunu ve dedenizin radyosunu cok begendim cok mutlu oldum. Cok güzel bir dergi olmuş arkadaşlarınızla birlikte çok başarılı bir dergi olmuş başarılarınızın devamı diliyorum.

  Cevapla
 34. Yaaa muhtesemsiniz, ağlamak istiyorum, ne de guzel dokundunuz icimdeki en hassas köşelere, hanimeli baska birsey işte….

  Cevapla
  • Pınar hanım hislerimizde ortak coşkuyu yakalamak ne büyük bahtiyarlık..Samimi ifadeleriniz gönül telimize dokundu..Çıktığımız bu yolda nice güzel birliktelikler ümidiyle..

   Cevapla
  • Kapak tasarımı ve içerik harika. Bayıldım.
   Bir sonraki sayıyı merakla bekliyoruz.
   Tebrik ederim.
   Yasir yılmaz

   Cevapla
   • Bu kadarcık mıydı?
    Tadı damağımızda kaldı vallahi
    Yapanların pişirenlerin kotaranların aklına kalemine sağlık🧿

    Cevapla
 35. Tasarımı, özellikle kapak çok hoşuma gitti. Erkek egemen bir toplumdan çıkan kadınların böyle bir işe girişmeleri gerçekten cesaret işi… Emeği geçenlere başarılar diliyorum. İlk sayısı bu kadar güzel olan bir derginin ilerleyen sayılarda çok daha güzel olacağını söylemek kehanet olmasa gerek. Crab Publishing’in de böyle projeye destek vermesi takdir edilecek bir şey…

  Cevapla
  • Mehmet bey değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Edebiyatı ve sanatı kadın perspektifinden yansıtma amaçlı çıktığımız bu yolculukta siz kıymetli okuyucularımızın kanaatleri bizlere motivasyon vermektedir. Bu güçle ileriki sayılarda daha güzel satırlarda buluşmak dileğiyle. Esenlikler dilerim.

   Cevapla
  • Değerli Mehmet Muhsin çok teşekkür ederiz daha güzel sayılarda buluşmak temennisiyle.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Sayılar

Konsol Sayı 3

Konsol Sayı 2

Konsol Sayı 1