Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 1. İçerik olarak çok hoşuma gitti. Keşke daha profesyonel bir tasarımcınız olsa…

  Cevapla
 2. Her sayinin dolu dolu olmasi harika bir sey. Sanki Konsol bir okul gibi. Emegi gecen herkesin eline saglik

  Cevapla
 3. Çok teşekkür ederim Tülay Hanım,
  Kıymetli yorumlarınız benim için çok değerli.

  Cevapla
 4. Kıymetli Elif Altıntaş,
  PEMBE suluboya resminiz ve imge yüklü şiiriniz çok güzel. Kaleminize, çizim ve imgeli dizelerinize sağlık…
  Peltek cümlelerinde dilsiz harfleri olan “ PEMBE ”ile hitama eren Konsol’un bu sayısı içimde yine çok güzel hisler bıraktı. Emeği geçen herkese teşekkür ve selamlarla…

  Cevapla
 5. Çok Sevgili Ayşegül Soytaş Çelik Hocam,
  Serçe Parmağı ve Çiğdemler yazınız, çok farklı bir iklime götürdü beni. Tasvirlerinizle yazının içinde buldum kendimi. Hisli, kalbime ve anılarıma dokunan cümlelerle yavaş yavaş yaşadım anlattıklarınızı. Okuyucuyu içine alan bu yazınızla oturduğum kanepe bir banka, odam tasvirlerinizle bezeli o dünyaya döndü. Serçe parmağım da tam olması gereken yerdeydi yüzümde.
  Yüreğinize ve kaleminize sağlık hocam.

  Cevapla
  • Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim Tülay Hanım. Bir ömür yaşarız da geçmişe dönüp baktığımızda anlar kalır ya aklımızda. Birebir yaşamadığımız anları anlamlandıran ve bizleri ortak bir mekanda buluşturabilen hikayeler hep yazılsın, hep bizleri buluştursun. Tekrar teşekkürler.

   Cevapla
 6. Sevgili Gülçin Beyza Yalçın,
  Var mı Medeniyet Gibisi? Yazınızı okudum hem de aniden gözümde canlanan bir sahnede buldum kendimi. Bu kadar güzel derlenip toparlanır anlatılacaklar. Bu kadar çabuk…
  Sorunuza cevap- gözümde medeniyet sahneleri- yok yok medeniyet gibisi yok!
  Kaleminize bereket. Selamlar…

  Cevapla
 7. Kıymetli Ayşe Erguvan,
  Hatıra sandığınızdan çıkan o fotoğrafı ne de güzel anlatmışsınız.
  Kim bilir belki bu kaleme gelen fotoğrafı bizlerin okuduğu gibi Havva, Melahat ve Semiha da okur. Dünya küçük yazılar yazılmış sayfalar daha büyük. Nasip…
  Hatıranıza sağlık, kaleminize de…

  Cevapla
 8. Sevgili Feyza Nugay, ” Duygular Postacısı” yazınızı heyecanla okudum. O eksik kalan duyguyu merak ettim ve sonra anladım. Ne şanslı bu postacı böyle! Zira artık postacılar duygu değil bilgi taşıyor. İnsanlar bedel ödemek için açıyorlar zarfları.
  Beni çok kıymetli yazar Ali Çolak’ın” Sevgisiz Işıksız Mektupsuz Kaldık” başlıklı yazısına götüren bir postacı oldunuz. Duygularınıza ve kaleminize sağlık…

  Cevapla
 9. Sevgili Zehra Azize Hocam; Ayrıca yazınız ” Lale İçin” de bir vefa olmuş. Yalnızlığı hitama ererken inşallah dünyada ayrıldıklarına ebediyyen kavuştuğu ve kavuşacağı alemden gülümseyerek bakıyordur buradaki yalnızlığına.
  Aminlerle…

  Cevapla
 10. Kıymetli Tülay hocam zarif yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bazen Hisler Öylesine yoğun olur ki okuyan da yazan da tesirini hisseder. Sanırım bu etki rahmetli Lale kardeşimizin güzel enerjisinden kaynaklanıyor. Bu yazı bu Şiir dua olsun Lale’ye ve sümbüllere güllere..
  Hürmetler
  Zehra Azize

  Cevapla
 11. Çok Sevgili Zehra Azize Hocam,
  Lale Yangını, şiirinizi defaatle okudum. Öyle bir his ikliminde buldum ki kendimi. ‘Ah’ lar geçti içimden. Laleler, sümbüller,güller ağlaşır… dizesi döküldü şiir defterinden zihnimin. Sonra biliyorum ki en iyi şairler anlatır her ne ise ruh hali.
  Yüreğinize, kaleminize sağlık…Yolunuz açık olsun hocam.

  Cevapla
 12. Kıymetli Elif Nur Demircioğlu, ithafınızı okumadan imgeleriniz çok düşündürücü ve ilginç gelmişti bana. İthafla beraber tam oturdu zihin ve kalbimde şiiriniz.
  Tebrik ediyorum. İmge ve kaleminize sağlık…

  Cevapla
  • Geç gördüğüm bu zarif yorumunuz için çok teşekkür ediyorum Tülay Hanım, şiir sayesinde aynı duyguları paylaşabilmemiz ne güzel…

   Cevapla
 13. Nurcan Hanım,
  ”Sızlayan Kollar” benim de içimi sızlattı. Hastane odalarında yaşadığımız anılar var elbette hepimizin sevdiklerimizin başında. Özleyen ve özlenen her şeyde evet sızı var ve bu kadar güzel bir kurguyla serilmiş okurken yaşaran gözlerimize. Tebessümü de eksit ettirmediniz okurken yüzümüzden sağolun.
  Yüreğinize ve kaleminize sağlık…

  Cevapla
 14. Kıymetli Nurgül Öztürk,
  Değişim… Ah o yaşandığında insanın duygularını hallaç gibi oradan oraya atan kocaman ve başka his…
  Ne de güzel anlatmışsınız.
  Ümit ediyorum değişimler içinde uyandığımız her sabah, zamanla yeni şeyler katar hayatımıza.
  Kaleminize ve yüreğinize sağlık…

  Cevapla
 15. Kıymetli yazar Mine Akdemir,
  Kocaman dünyada gönlü daralanlar olduğu gibi daracık mekanlarda gönlünü genişleten o güzel insanları gözlerimize serdiniz Konsol’un sandığından çıkarıp.
  Kaleminize , yüreğinize sağlık…

  Cevapla
 16. Kıymetli Rana Nur Ülker,
  “Şapkalar ve Sırları” sırlı bir pencere aralıyor okuyucuya. İlginç tespitler var içinde düşündüren. Şapkalarını başında taşıyan herkes saklar mı bilmem şimdi içinden geçenleri şapkalarından.
  Kaleminize sağlık…

  Cevapla
 17. Kıymetli Emily Yaramış,
  “Gözleri Ülkem Görem Güzel” Bu şiiri herkes okumalı. “Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır?” Dizeleriyle anlamı bir olmasa da çağrışım yaptı bana. Biz de dünya sürgününde sürgünlerde değil miyiz? Bir serencam var şiirinizde anılarımızı şiiri okuduğumuz ana taşıyan…
  Yüreğinize sağlık…

  Cevapla
 18. Sevgili
  Sühan Eroğlu, bir yazar bir kurgunun içinde bu kadar mı güzel anlatılır? Evet anlatılıyormuş. Üslubu, bakış açısı ve eser isimleri ince dokunuşlarla yazınızda akıp gidiyor. Tebrik ediyorum. Kaleminiz daim olsun.

  Cevapla
  • Teşekkür ederim Tülay Hanım, kıymetli yorumlarınız benim için çok değerli.

   Cevapla
 19. Sevgili Nurgül Öztürk Hanım,
  Aklımdan geçip de kelimelere dökemediklerimi tam ayarında kaleme almışsınız. Kaleminize ve güzel yüreğinize sağlık.

  Cevapla
 20. Çok çok değerli Zeynep Özbek bu güzel yazınız için sizi tebrik ediyorum. Adeta beni PARİS de mini bir yolculuğa çıkardınız. Tadı damağımda. Yazılarınız devamını dört gözle bekliyor olacağım. Tebrik ediyorum emeğinize, kaleminize ve o güzel yüreğinize sağlık 💐💐💐

  Cevapla
 21. Bu sayıda herşeyiyle çok güzeldi. Yazarlarımızın kalemine sağlık.

  Cevapla
 22. Durdu Ozan.
  Derginizden, ilk yazınızı okudum. Ve duygularım alt üst oldu. Bize bukadar cömert davranan kader mi? Yoksa, bize verileni paylaşamamak mı sorunumuz? Bende yutkundum.

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederim. Herkesin yutkunduğu dönemler vardır ama bazılarının ömrü yutkunmaktan ibaret sanırım.

   Cevapla
 23. Cok tesekkur ederim Tulay Hanim guzel dusunceleriniz icin. 🌸

  Cevapla
  • Dergisi ilk defa okudum. Başarılı bir dergi. Tüm yazıları ilgi ile okudum. Tüm yazarların emeğine kalemine sağlık. Derginin yazar kadrosunun tamamen bayanlardan oluşması da ayrı bir incelik ve güzellik olmuş. Derginin yeni sayılarını sabırsızlıkla bekliyorum.

   Cevapla
 24. ”Gelişin” bir yağmur serinliği bıraktı yüzüme. İmgeleri bir başka güzel.
  ” …
  Zamansız ve aniden
  Ve neden hiç beklemezken”
  Kaleminize ve dizelerinize sağlık Hatice Can…

  Cevapla
 25. Göç Masalı’nda içimde ve yaşantımda göçüp giden her şeye o kadar rastladım ki! Hiç bir masal beni bu kadar düşündürmemişti.
  Kıymetli Zeynep Ayva, kaleminize sağlık…

  Cevapla
 26. ”Geleceğin Rüyasını Gören Kadın” adlı yazıda her kadını bekleyen başarıların hayalden ve rüyadan öteye geçip gerçeklikle buluşması var. Azimle, aşkla ve bazen gerekirse inatla çalışmaya devam etmek için bir rehber adeta. Hem de hayatın sunduğu her rolün hakkını vere vere yaşam tavsiyesi.
  Kıymetli Yazar Sühan Eroğlu, kaleminize sağlık…

  Cevapla
 27. Sevgili Yazar Dilek Balin Kara,
  ”Kahvaltının Hası” yazınızla ben de çocukluk günlerindeki kahvaltılarımıza gittim. İlk defa içim acıdı çay bardağından ayrı düşen çay kaşıkları için. Hakikaten artık şekerle çayı buluşturan ve kahvaltı sofrasına davet eden o çay kaşığının sesini de unutmuşum ki yazınızla hatırladım. Terayağlı ve çökelekli köy kahvaltısını şimdilerin üst dolu kahvaltı masalarıyla kıyaslamak ne mümkün! Haklısınız bir şeyler hep eksik kalacak. Yazın siz böyle. Eksik ve eksilen yanlarımızı böyle kuvvetli hatıralarla bir nevi olsa tamamlayalım. Kaleminize, akıcı üslubunuza sağlık…

  Cevapla
 28. Gül Akşit’in nu yazısını okurken kendi hayatıma dair farkındalığım artmadı değil. Bu yazıyı okudum ve hatırladığım değerlerimden birini hemen yaşamak istedim ve kendim için yürüyüşe çıktım. Derin ve temiz nefesler çektim içime.
  Konsol’a dokunmak, sayfalarında gezinmek iyi geliyor insana. Sevgili yazarın kalemine sağlık…

  Cevapla
 29. Sevgili Hazan Akarsu,
  “Nar Çiçeği Gülüşlü” yazınızda ne de güzel anlatmışsınız bu gönüllerimize çiçek açtıran sevgili, sevimli ve hep gülen yüzü. Demek acıyı insan içinde hep yaşar ama gülüşünü bohça yapıp içinde saklarmış.
  Kurgunuz da çok güzeldi. Bu kadar güzel anlatılırdı herhalde Adile Naşit! Elinize,yüreğinize, kaleminize sağlık…

  Cevapla
 30. Kıymetli Beyruha Hanım,
  Yokluğuna alışamafığımız ne de çok şey var öyle değil mi? Alışıp durduğumuz onlarca şeye rağmen…
  Şiiriniz, kaleminizin hakkını veriyor yine. Yüreğinize sağlık…

  Cevapla
 31. Kıymetli Mine Akdemir,
  Güz yazınızda beklentisiz yaşamanın belki de o yaşlarda ilaç gibi bir şey olduğunu hissettim. Yine de bizler bizden bir şey bekleyenlere geç kalmadan cevap verirsek ne mutlu.
  Yazılarınızı severek takip ediyorum. Elinize,yüreğinize sağlık.

  Cevapla
  • Çok teşekkür ederim.Dijitalde pek iyi degilim,kullanmayi yeni öğreniyorum,o yüzden nezaketinize karşılık vermekte geciktim.İyi okumalar.

   Cevapla
 32. Kıymetli Refika Meriç “Hanım”
  Nasıl akıcı olmuş hikayeniz. Mektupla da çok güzel bağlamışsınız. Edebi açıdan da çok başarılı…
  Şarkılar,suskunluğu bastırsın evet!
  Hanım yazarlar yazsınlar Konsol’da evet!
  Elinize, yüreğinize sağlık…

  Cevapla
 33. Kıymetli Durdu Ozan,
  Hikayelerinizi merakla okuyorum. Olay örgünüz ve kurgularınız çok kuvvetli. Öyle ki “okuyucunun boğazında da bir yumru” beliriyor derin hissiyatla bir. Ah çocuklar ne istemez ki! Hele de yetimhanedeki yavrular! Ama iyi insanlar da var şükür. Onları anlatan, hatırlatan yazarlar…
  Kaleminize sağlık…

  Cevapla
  • Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Yazarak var oluyor ve yazarak çoğalıyoruz.
   Yazmasak bizden geriye ne kalır; ‘biraz kül, biraz duman’.

   Cevapla
 34. Kırık Tebeşir Senfonisi’nde kendi öğretmenliğimi yaşadım tekrar. “Satır başı yapın gülüşlerinizi” Bu ve diğer imgeleriniz harika! Yüreğinize sağlık Esra Aydan.

  Cevapla
 35. Ruh bilimciler,gecmişe takılmamak gerektigini salık verir.Neden ki?Hele de yerine konanlarda bir şeylerin tadi buruksa.Çok güzel..Kaleminize saglik.

  Cevapla
 36. Cok güzel bir dergi. Sayfalari cevirirken mutlu oluyorum. Yolunuz acik okurunuz bol olsun. Sevgiyle..

  Cevapla
 37. Merhabalar. Derginizi heyecanla takip ediyorum. Yazılar ve kullanılan görseller oldukça başarılı. Son sayıdaki “kitap hırsızı” bölümüne bayıldım. Başarılarınızın devamını diliyorum

  Cevapla
 38. bir sayıda da Puduhepa yı yazsanız…

  Cevapla
 39. bu gerçekten güzel bir faaliyet. içerik dolu dolu. bölümler çok anlamlı. ellerinize sağlık gönüllerinize afiyet…

  Cevapla
 40. Derginizin tasarımında biraz değişiklik olmuş. Bence gayet güzel. Önceki sayılar da güzel ama sadeydi. Zamanla daha da güzel olacağını inanıyorum.
  Crab ailesi güzel işler yapıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim yardımcınız olsun.

  Cevapla
 41. Frida kahlo kısmı harikaydı…

  Cevapla
  • Çok teșekkür ederim güzel yorumunuz için.
   🌺🌸🌹
   Frida’nın güllerinden😊

   Cevapla
 42. “Gökyüzünü yutmuşsa gözlerin
  Denizin rengini hangi fincanda içelim?’
  Kalemle kolay ifade edilemeyecek çok derin bir imge… Kaleminize sağlık Hasibe Hanım.

  Cevapla
 43. Dilek Kara, çok güzel belki de bir cogunun yasayamadigi eksik kalan,var olan ama yoklugunu derinden hissettiği babasizlik.Devamını da isteriz.

  Cevapla
  • Çok teșekkür ederim değerli yorumunuz için Ruken Hanım. Hissedilen bazı eksiklikleri tamamlamaya nice sayfaları dolduran kalemler yardım edebilse keșke…

   Cevapla
 44. Değerli Huriye Akkaya biz teşekkür ederiz. Yorumlarınız ve begenileriniz bizim için çok kıymetli..

  Cevapla
 45. Değerli sıcak, samimi, ılık meltemler gibi yayın hayatına başlayan dergimize nice bu şekilde yayınlar dilerim.
  Değerli yayın ekibini, kıymetli yazarlarını kutlarım. Kadın dokunuşu, kız kardeş hassasiyeti, abla nezaketi, anne inceliği dergiyi sarmalamış olması çok sevindirici.
  Başarı dileklerimle.

  Cevapla
  • Değerli Fatih Aydın kıymetli yorumlarınız için Konsol adına teşekkürlerimizi sunarım..

   Cevapla
 46. Hakikaten içerik olarak da tasarım olarak da çok güzel bir dergi olmuş, emeği geçenleri tebrik ederim. Yüreği güzel olan kadınların elinin değdiği her şey güzel olur. Yeni sayınızı merakla bekliyorum.

  Cevapla
  • Değerli Erdal Kaya kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz..Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle..

   Cevapla
  • Sevgili Hazan Akansu,
   ” Nar Çiçeği Gülüşlü” yazınızda bir sevgili simayı ne de güzel anlatmışsınız. O güzel yüzlü, güzel gönüllü, kıkır kıkır gülen, gülüşünü acılarına bohça yapıp sarıp sarmalayan Adile Naşit’i.Bir gülüş, acısıyla tatlısıyla bu kadar güzel anlatılabilirdi.
   Elinize,yüreğinize ve yazarlığınızdaki kurgunuza sağlık…

   Cevapla
 47. Emekleriniz için çok teşekkürler. gerçekten çok faydalı bir dergi olmuş.Allah ebeden razı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  Cevapla
 48. Çok başarılı bir iş olmuş. Emeğinize sağlık. Keyifle okuyacağım🤗

  Cevapla
  • Değerli Pervin Çiftçi İçyer, kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz

   Cevapla
 49. Derginin ikinci sayısı hayırlı olsun, başarılarınızın devamını diliyorum. Yazılar oldukça güzeller, özellikle Ünzile yazısını dikkatle okudum. Şarkı çok güzel ama onun gerisinde maalesef hala örneklerini gördüğümüz bir durum. Kolaylıklar diliyorum.

  Cevapla
  • Değerli Zeynep Özberk, kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ünzile gerçeğinin hala devam ediyor olması kadınlar olarak kalbimizde taşıdığımız bir kıymık acısı..Toplum olarak daha güzel günler görebilme ümidiyle..

   Cevapla
 50. 2 sayı hayırlı olsun, çok güzel okunmaya değer, bilgilendirici, eğitici ve öğretici dergi. Bir sonraki sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar dilerim. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
  • Değerli Said Mirza Sugözü, kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   Cevapla
 51. Tebrikler, başta içerik ve tasarım olarak çok emek verildiği belli olan bir dergi. Duygu, düşünceler yerine oturmuş.
  Yazılara bayıldım. Açıktan msj verilmek yerine düşünmeye sevkediyor. Tam olması gereken bir hitap bence…
  En önemlisi de kadının diliyle kadını anlatan, kadının değeri üzerinde genişçe duran bir sayı…

  Cevapla
  • Değerli Hanife Yerebakan, kadın nazarıyla hadiseleri sanat süzgecinden geçirip siz kıymetli okurlarımızla buluşturmak bize çok keyif veriyor ve isin sonunda bu türlü zarif yorumlar tüm yorgunluğumuzu alıyor.

   Cevapla
 52. Harikasınız ablalarım. 2. sayı da ilk sayı gibi muhteşem olmuş. Gerçekten baharın remzi olan çiçeklerle Konsol buketini bize sunmuşsunuz. Çok teşekkür ederim. Elleriniz dert görmesin. Daha nice güzel çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  Cevapla
 53. FKMAfrica ekibi olarak bu güzide çalışmanızı can-ı gönülden destekliyor ve emeği geçen tüm Ablalarımızı tebrik ediyoruz..
  Yolunuz açık olsun..
  FKMAfrica ekibi

  Cevapla
  • Değerli FKM Afrika ve kıymetli üyeleri çok teşekkür ederiz, eksik olmayınız.

   Cevapla
 54. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Başarılar dilerim.

  Cevapla
 55. Çok güzel bir çalışma olmuş.Ellerinize yüreğinize sağlık.Tülay hanımın sevgili yazısı çok güzeldi.Hepinize teşekkür ediyoruz bize böyle bir hizmette bulunduğunuz için .Devamını bekliyoruz .

  Cevapla
 56. Sıza sıza göl olur
  Akar akar yol olur
  Yaratan dileyince
  Az çoklardan bol olur.
  Sadırlardan satırlara dökülen ihlaslı ve samimi duyguların en karibuzzamanda tüm dünyayı gülistana döndürmesi dileğiyle…
  Ümitli olabiliriz çünkü kadın eli değdi.

  Cevapla
 57. Çok teşekkür ederiz değerli Ay. Daha geniş kitlelere ulaşması dileklerinize katılıyoruz.

  Cevapla
 58. New York Times’ın en çok satan kitaplar listesinde yer alan ‘Satışın Kutsal Kitabı’ ile daha pek çok satış kitabının da yazarı olan Gitomer’in Marketing Türkiye dergisi için verdiği uzun söyleşiden sizler için aşağıdaki ipuçlarını seçtim. Gitomer’e göre bir satıcıda olması gereken özellikler: İnanç, olumlu düşünce, dostane yaklaşım, profesyonel görüntü, mükemmel sunum yeteneği ve başarı gururu. Yine Gitomer’e göre bir satış elemanı; kendi kendine harekete geçebilmeli, hayat boyu öğrenci olmalı, hizmet odaklı olmalı, başkalarına yardımcı olma isteğine sahip olmalı ve etik davranmalı. Jeffrey Gitomer, satıcılara akıl verirken müşterilerin ne istediğini de bulup çıkarmış. Ona göre müşteriler; gerçekleri, satışı değil de yardımcı olunmasını, görüşlerinin sorulmasını, özel ihtiyaçlarının karşılanmasını, saygı gösterilmesini, hızlı hizmet verilmesini, tam bilgilendirilmeyi ve ne vaat edildiyse onun verilmesini isterlermiş.(Çantamdaki Notlar/Süleyman Çetinoğlu)

  Hayırlı Olsun. Allah bahtınızı açık eylesin.

  Cevapla
  • Süleyman bey kıymetli tavsiyeleriniz bizim için yol gösterici olacaktır. Çok teşekkür ederiz.

   Cevapla
 59. Ne güzel insan bu gibi çalışmaları görünce ne kadar mutlu oluyor anlatamam. O kadar çok insana tavsiye ettim o kadar çok insandan geri dönüş aldım ki. Bir ihtiyaç bir boşluk giderildi. Herkes bir sonraki sayıyı dört gözle bekleyecek. Çalışmalarınızda başarılar.

  Cevapla
  • Mahir bey tavsiyeleriniz ve kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Siz değerli okuyucularımızdan aldığımız bu pozitif enerjiyle daha güzel çalışmalarda buluşmayı diliyoruz.

   Cevapla
 60. Hayırlı olsun. Çok güzel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim.

  Cevapla
 61. Hayırlı uğurlu olsun.. Çok güzel bir dergi olmuş.. Ismiyle, dizaynıyla, içeriğiyle.. Okuru bol olsun.. Elinize sağlık

  Cevapla
  • Fuat bey, kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Ümidimiz edebiyat konusunda bu tür güzelliklerin artarak daha çok gönüle hitap etmesi.

   Cevapla
 62. Emeği geçen hocalarımı tebrik ediyorum.Çok güzel, çok faydalı bir girişim olmuş.Hanımeli değmiş edebî yazıları ve şiirleri dikkatle okudum.Estetik sayfa düzenlemelerini de çok beğendim.Can u gönülden destekliyorum bu girişimi.Basılmış haline de dokunmak nasip olur insallah. Başarılar diliyirum.Yolunuz açık olsun.

  Cevapla
  • Değerli kuzey Işıkları, güzel temennileriniz ve beğenileriniz için biz teşekkür ederiz. Siz değerli okuyucularımızla yolumuzun açık olacağı ümidi taşımaktayız.

   Cevapla
 63. Atayurt’ a bizden de kucak dolusu selamlar sevgiler. Kıymetli yorumlarınıza teşekkür ediyoruz. Güzel dileklerinize ziyadesiyle Amin diyoruz.

  Cevapla
 64. Merhabalar öncelikle emeklerinize ellerinize sağlık derginizi baştan sona okudum unuttuğumuz değerleri hatırlattığınız için ve yitip giden sevgimizi hatırlattığınız için teşekkürler.Yüreğinize kaleminize sağlık

  Cevapla
  • Sizinle tanışma ve ruhunuza dokunma imkanı verdiğiniz için biz teşekkür ederiz sevgili Jasmin. Sevgiler bir yerlerde saklanmaya devam ediyor, Konsol ve ekibi bunları okuyucuyla buluşturma çabasında. Bu çaba bize inanılmaz mutluluk veriyor. Eksik olmayınız.

   Cevapla
 65. Tamamen kalem ve gönül ehli bayanların elinden çıkmış bir dergi olmasıyla da, içeriğiyle de, misyon ve vizyonuyla da farklı bir dergi olacağına inanıyorum. Ömrünün uzun, tesirinin bereketli, okurunun bol olması dileklerimle, Atayurt’tan selamlar.

  Cevapla
 66. Ne guzel bir çalisma tebrikler. Siir ve resimlerimle kapinizi çalabilirim.
  Sevgiler NSC

  Cevapla
  • Çok teşekkür ediyoruz. Katkılarınızı heyecanla bekliyoruz sevgili NSC.

   Cevapla
 67. Tarihde eşi benzeri olmayan Soykırım sürecinin Nene hatunları yaşanan ve yaşanmış hikayeleri bizzat inleyerek kaleme aldıklar, bu güzide derginin en ince ayrıntısı düşünülerek yayın hayatına başlaması, Soykırım mağdurları olarak katmerlerşen yüreğimize su serpip umutlarımıza güç kattı. Rabbim yolunuzu açık etsin.

  Cevapla
  • Said bey kıymetli yorumlarınızı için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Maalesef her devir acısıyla birlikte geliyor ve nice acılar doğuruyor. Amacımız bu acılarımızı taze çiçek kokularıyla hafifletmek.Inaniyoruz ki Konsol okundukça rayihalarıyla acılarımıza merhem olacaktır.

   Cevapla
 68. Aşk ü Münezzehe mi sefer?
  Eskitemediğin aşka yolculuk
  Sakladığın aşkı bizde ver.
  Ruhunu teslim et Rahman’a
  Hiç ender hiç olda geliver.
  Şemsü servet kurban sana
  Ne dilersen al onu ey gönül
  Kalbini nefsini azat edersen
  Bedenini toprağa verde gel
  Allah’a ait yüce ebedi ruhun
  Asil ruhunu uca edipte gel
  Konsol’da gizleme sevdanı
  Cihanlara hükmetttir ışığını
  Ampülleri parçala ey panter
  Karanlığı Nurunla aydınlatıp
  Mest et, terk et, terki de terk
  Kalbinin kilitlerini açtın mı?
  Birgün O’nu duyar, birgün ararsın.
  Birgün ağlar, birgün güler, bir gün de yanarsın.
  Hak yolunda kuvvetini O’ndan alırsın.
  Kuvvet var mıdır bilinmez ama…
  Hakkın zatının tecellisi vardır…
  Makamsızlar makamına gel
  Yalnızlığın ve yanmışlığın ötesinde…
  Kimsesiz, bikes, biçare kalda gel…
  O’nunlasın her vakit her saniye.
  Rabbine sığın, satma hiç aşkını
  Sığdırmısın O’nu göğsünün en kıymetli yerine.
  Kalbin olmadan döner mi vücudun…
  İş görür mü cesedin ve ruhun.
  Kalbin olsa ne fayda…
  Nefis tuzakları kapıda..
  İçinde Rabbinin mabedi olmadıkça…
  Hak’tan gayrısını çıkarmadıkça…
  Duy O’nun sesini kalbinin ta derinini…
  Kuluna kulum diye ses verişini.
  Derinlerde ara O’nu. Sonsuz bir boşlukta ara…
  Tüm yollarını vardır O’na.
  Yalnızlık çölünde susuz yasa
  Koy başını ruhunun kollarına…
  Güvendiklerini atıver bir kenara.
  Feda et tüm sevdiklerini de gel
  Bırak kendini Sultan’ın tahtına…
  Hannan ve Mennan Vedüd’e gel
  Kimin var ki O’ndan başka..
  Hakim ve Rahim ruhundasın
  Kim açar ki huzur kapılarını sana…
  Kapılar kapanması mı bir bir suratına…
  Var git artık aşkın sofrasına…
  Ol nefsine bekçi, ol Rabbine hizmetçi…
  Siliver sinenden kibrini, hasedini.
  Bırakıver özündeki köleyi..
  Rabbine cariye ol erkeği yen
  Özgürleştir sahibine verip emanetini…
  Hak deyip ver artık son nefesini.
  Rahman’a safi aslında dönde gel…

  Cevapla
  • Faruk bey, ne güzel ifade etmişsiniz. Yüreğinize sağlık. Sizlerin desteğiyle eminim Konsol’u daha güzel günler ve geniş bir okuyucu kitlesi beklemekte.

   Cevapla
   • Eşim Suna Arslan size bir şiir yazdı. 10 yılda bir şiir yazar. Bu şiir beni vurdu, başkalarını da vurur. Konsol’da gelecek sayı yayınlanması da süpriz olur ona. Süha beye seslendirmesi için verdim. Bakarsınız meşhur bir sanatçı alır sözleri ve hit şarkı da yapar birgün. Bir hafta sakladı benden, direndi. biraz önce okudu bana. Ebedi olarak kalpden doğan şiir saklanamıyor. Özgür feminen bir ortam açtığınız için dualarımız sizinle.

    İşte Ben…

    Bestelenmeyi bekleyen..
    Tek harfi bile yazılmamış..
    Şarkıyım ben…
    Örülmeyi bekleyen..
    Tek ilmek bile atılmamış..
    Halıyım ben…
    Suya kanmış..
    Tek yağmur danesi bile düşmeyen..
    Çölüm ben…
    Kuş uçmaz, ceylan kaçmaz..
    Uçsuz bucaksız ormanım ben…
    Zamansız toprağa saçılmış..
    Bir gün yeşeririm diye bekleyen..
    Tohumum ben…
    Rüzgara kapılmış..
    Nerede sonlanacağını bilmeyen..
    Kurumuş bir yaprağım ben…
    Kanatları kırık..
    Yüreği buruk..
    Gülüşleri sönük..
    Yaradandan yol bekleyen..
    Yolcuyum ben…

    Suna Arslan

    11 Şubat 2021
    Waterloo, Kanada

    Cevapla
 69. Çok teşekkűr ederim “Sevgili”Kübra Bölükbaşı. Mektupların hitabı güzeldir evet. Okuyan ve yorumlayan kalbiniz,gözleriniz gibi. “Dedemin Radyosu” da hepimizin anılarında bir yerlerde kaybolmayan nesnelerden biri işte. Anılarımızın içinde kıymetli bir “an”.
  Evet çok güzel tespitiniz. Arkadaşlarımızla birlikte güzel bu dergi, bu konsol…

  Cevapla
 70. Tülay Yılmaz ne güzelde söylemişsin sevgili mektubunu ve dedenizin radyosunu cok begendim cok mutlu oldum. Cok güzel bir dergi olmuş arkadaşlarınızla birlikte çok başarılı bir dergi olmuş başarılarınızın devamı diliyorum.

  Cevapla
 71. Yaaa muhtesemsiniz, ağlamak istiyorum, ne de guzel dokundunuz icimdeki en hassas köşelere, hanimeli baska birsey işte….

  Cevapla
  • Pınar hanım hislerimizde ortak coşkuyu yakalamak ne büyük bahtiyarlık..Samimi ifadeleriniz gönül telimize dokundu..Çıktığımız bu yolda nice güzel birliktelikler ümidiyle..

   Cevapla
  • Kapak tasarımı ve içerik harika. Bayıldım.
   Bir sonraki sayıyı merakla bekliyoruz.
   Tebrik ederim.
   Yasir yılmaz

   Cevapla
   • Bu kadarcık mıydı?
    Tadı damağımızda kaldı vallahi
    Yapanların pişirenlerin kotaranların aklına kalemine sağlık🧿

    Cevapla
 72. Tasarımı, özellikle kapak çok hoşuma gitti. Erkek egemen bir toplumdan çıkan kadınların böyle bir işe girişmeleri gerçekten cesaret işi… Emeği geçenlere başarılar diliyorum. İlk sayısı bu kadar güzel olan bir derginin ilerleyen sayılarda çok daha güzel olacağını söylemek kehanet olmasa gerek. Crab Publishing’in de böyle projeye destek vermesi takdir edilecek bir şey…

  Cevapla
  • Mehmet bey değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Edebiyatı ve sanatı kadın perspektifinden yansıtma amaçlı çıktığımız bu yolculukta siz kıymetli okuyucularımızın kanaatleri bizlere motivasyon vermektedir. Bu güçle ileriki sayılarda daha güzel satırlarda buluşmak dileğiyle. Esenlikler dilerim.

   Cevapla
  • Değerli Mehmet Muhsin çok teşekkür ederiz daha güzel sayılarda buluşmak temennisiyle.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ SAYILAR

Konsol / Sayı 8

Konsol / Sayı 6

Konsol / Sayı 5

Konsol / Sayı 4

Konsol / Sayı 3

Konsol / Sayı 2

Konsol / Sayı 1