ÇEKİRDEKTE TEFEKKÜR DENEYİ


Üniversite çağına giren gençlerimizi bekleyen en önemli tehlikelerden biri bilim ile dini telif edememe durumudur. Birçok üniversite hocası -ki bunlara inançlı hatta ilahiyat hocaları da dahil- bilim ve inancın tamamen ayrı şeyler olduklarını, ikisini aynı kulvarda anmanın yanlış olduğunu söylemektedirler.

Description

İnsan, kendi kabiliyetlerinin ve sorumluluklarının nereye kadar uzandığını ancak bilgi ile idrak edebilir. Günümüzde medeni olarak kabul edilen toplumlarda bilginin öne çıkmasının sebebi de budur.
İslam düşünce tarihi incelendiğinde 12. yüzyıla kadar Müslümanların, birçok bilim dalında geniş çapta ve çok yönlü araştırmalar yaptıklarını görülür. Bunun sonucu olarak da bilginin önemi ve gerekliliği, insan olmanın bir gereği olarak karşımıza çıkar. Müslüman âlimlerin yaptıkları çalışmalarda ve ortaya koydukları ürünlere bakıldığında göze çarpan en önemli unsurlar Allah’ı tanıma ve insanların daha rahat bir hayat sürdürebilmelerini sağlama gayretidir. Günümüz bilim dünyasının geldiği noktaya bakınca aradaki fark çok net görülebilir.
Bu kitabı okurken, din ile bilimin birlikteliğini görüp tefekkür etme imkânı bulacak ve Allah’ın ne kadar büyük bir Sanatkâr olduğuna şahit olacaksınız.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463461600

Yayın tarihi

1 Temmuz 2019

Kelime sayısı

21.070

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1501413807
KOBO: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463461600
BARNES&NOBLE: http://www.barnesandnoble.com/s/2940163485901
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/cekirdekte-tefekkur-deneyi

Author

Emin Osman Uygur

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir