BİR BAŞKADIR BİZDE RAMAZAN


Bu ay, bizi varlığın manasına yaklaştıran en saf riyazet olan oruç ayı… Bu ay, aşksızlıktan çölleşmiş yüreklerimizi Kur’ân’la buluşturma ayı… Bu ay sabır ayı, bu ay arınma ayı ve bu ay tazelenme ayı…

Description

Müslümanlar için Ramazan ayı, diğer aylardan farklıdır. On bir ayın sultanıdır o… Bir ibadet ayı olmanın yanı sıra toplumun bütün katmanlarında Ramazan kendisini hissettirir. İnsanlar cömertleşir, zengin-fakir arasındaki ilişki ve iletişim artar, çarşı-pazar canlanır, sokaklarda kardeşlik, huzur ve sevgi meltemleri eser, dargınlar barışır, yardımlaşma ve bu vesileyle yakınlaşma tohumları ekilir gönüllere… Bu hava sadece Türkiye’de değil bütün İslam aleminde yaşanır.
Bu kitapta Ramazan ayının toplum üzerindeki etkilerini, toplumsal hayata nasıl canlılık ve farklılık getirdiğini okuyacaksınız. Medeniyetimizi oluşturan temel taşlarından biri olan Ramazan ritüellerini yer yer usta kalemlerden derlenen yazılarda görebilirsiniz. Osmanlı’da ve İslam coğrafyasında Ramazan etkinlikleri, hatıralar ve şiirlerin bulunduğu sayfalarda yer yer kendi çocukluğunuzun izlerine rastlayacaksınız.

Book Details

Dil

Türkçe

Yayın tarihi

27 Nisan 2019

e-book ISBN

9780463975442

Kelime sayısı

45.710

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1461847953
KOBO: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463975442
BARNES&NOBLE: http://www.barnesandnoble.com/s/2940163204014
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/bir-baskadr-bizde-ramazan

Author

Ali Topdağ

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir