BİRLEŞEN YOLLAR


Ya Rabbi! Bunu tamamlamayı, yayınlamayı, muhtaç gönüllere ulaştırmayı nasip et. Bu eser öncelikle İsevîlere yönelik olduğu için Hz. Meryem’i (as), Hz. İsa’yı (as) haberdar eyle…

Description

XXI. yüzyıl inanç buhranları anaforunda kıvranan insan, hep bir arayış içerisinde oldu. Maddi dünyanın boğucu iklimi içinde hep ebedi mutluluğa ulaştıracak hakikat ve değerleri arama gayreti içerisinde…
İşte bu eserde bu arayışa bir nebze olsun çare olmak, yol göstermek amaçlanmıştır. Gönüllere hakikati duyuracak, bütün kâinatı içindekilerle beraber yaratan, yöneten yüce ve bir olan yaratıcıdır.
Okuyacağınız bu kitapta da Kur’an’ın ahir zaman kitabı, Hz. Muhammed’in (sav) ahir zaman peygamberi olduğu, yine Kur’an’ın, semavi kitaplar, hadisler ve ilmi gerçekler ile işlenmeye çalışılmıştır.
Kur’an’da sık sık geçmiş peygamberlerden, kitaplardan, ümmetlerden bahsedilmesi, onun aynı kaynaktan yani Allah’tan geldiğinin delillerindendir.
Burada Kur’an’da geçen Hz. Meryem, Hz. İsa (as), İncil gibi tabirler sunulmaya çalışılmış, Hz. Muhammed’i (sav), Kur’an’ı ve ona ümmet olacak insanları asırlar öncesinden müjdeleyen örnekler verilmiştir.
Kur’an, Hz. Muhammed (sav), İslam kusursuzdur. Kusur, yaratılışı eksik olan, hata yapabilen biz insanlara mahsustur.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005225223

Kelime sayısı

14.769

Yayın tarihi

13 Şubat 2022

Author

Enes Sadık

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir