RAHMET VE BEREKET İKLİMİ

(1 müşteri incelemesi)


O, mü’minin içten içe Rabbiyle münasebetinin alâmetidir. Oruç, bir süreliğine de olsa beşeriliği terk etmenin, yememenin, içmemenin, şehevî arzu ve istekleri gemlemenin, dünyaya ait bağlardan sıyrılmanın, böylece Allah’a yaklaşmanın ifadesidir.

Description

Gecesiyle ve gündüzüyle bütün olarak kutlu bir zaman dilimidir Ramazan… Bu kudsiyet onun kendisinden değil, Allah’ın izafe etmesinden dolayıdır. Zira Allah, Ramazan’da Rahman ve Rahim isimlerinin muktezasınca kullarına muamele eder. Liyakat gözetmeden, lütuf ve ihsanlarını Kendisine teveccüh eden herkesin başına sağanak sağanak yağdırır. Bu teveccühü artırmak için de Cehennemin kapılarını kapatır, şeytanları zincire vurur…
Netice itibarıyla da, Ramazan tamamen bir ibadet ayı olur. Namazlar aksatılmadan vaktinde eda edilmeye çalışılır, sadaka ve zekâtlar dağıtılır, iftarlar verilir, dargınlar barışır, ihtiyaç sahipleri ve kimsesizler daha çok gözetilir, teravih ve mukabelelerle insanlar arasındaki ilişkiler canlanır… Başka bir ifadeyle Ramazan topluma kendi boyasını çalar…
Bu kitap, Ramazan ayının fert, aile ve toplum olarak nasıl daha iyi değerlendirileceğine dair hatırlatmalarda bulunuyor. Kitapta temel olarak, oruca ait temel bilgiler, Peygamber Efendimiz’in Ramazan’ı nasıl geçirdiği ve atalarımızdan Ramazan’a süt nükteler yer alıyor. Kitabın rahmet ve bereket iklimi olan Ramazan’a süt boyutu yeni ufuklar açacağına inanıyoruz.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463189801

Yayın tarihi

27 Nisan 2019

Kelime sayısı

48.150

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1531367005
KOBO: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463189801
BARNES&NOBLE: http://www.barnesandnoble.com/s/2940164243029
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/rahmet-ve-bereket-klimi

Author

Ali Topdağ

Yorumlar

1 review for RAHMET VE BEREKET İKLİMİ

  1. Servet

    Türkiye’de yaşarken bu kitaptaki birçok tavsiyeyi uygulama imkanım olmuştu. Hala Türkiye’de yaşıyor olsaydım hepsini gerçekleştirmek için elimden geleni yapardım. Ama yine de yeni ülkemde bir kısmını gerçekleştirme imkanım var. Bütün Müslümanlara tavsiye edebileceğim bir kitap.

Add a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir