DÜŞÜN ÇÖZ EĞLEN 1

(1 müşteri incelemesi)


Belli kuralları olan veya formüllere dayanılarak çözülen sorular, insan beynini pek zorlamaz. Kitabımızdaki soruları çözebilmek için farklı bakış açılarına ihtiyacınız olacak.

Description

Çok merak edilen şeylerden biri insanın zekâ seviyesini artırıp artıramayacağıdır. Öncelikle bilinmesi gereken şey insan için genetik ve çevresel faktörlerin belirlediği bir kapasite vardır. Genetik yolla edinilen kapasite değiştirilemez ama başta eğitim olmak üzere birçok çevresel faktör ile beyin daha iyi kullanılabilir.
Bulmaca ve zekâ soruları çözme gibi zihni faaliyetlerle insan, olaylara farklı çözüm yolları bulabilir ve bunu başka insanlara göre daha kısa sürede yapar. Bunun için, düşünen, merak eden, yeni sorular soran, verilenle yetinmeyip alternatif yollar arayan bir beyin yapısına sahip olmak gerekir. Belli kuralları olan veya formüllere dayanılarak çözülen sorular, insan beynini pek zorlamaz. Kitabımızdaki soruları çözebilmek için farklı bakış açılarına ihtiyacınız olacak.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463408520

Yayın tarihi

26 Ocak 2019

Kelime sayısı

6.460

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1500817377
KOBO: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463408520
BARNES&NOBLE: http://www.barnesandnoble.com/s/2940163482818
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/dusun-coz-eglen-1

Author

Yücel Darcan

Yorumlar

1 review for DÜŞÜN ÇÖZ EĞLEN 1

  1. Serkan Serkan

    Bu kitaptaki gibi zekâ sorularını çözmeye meraklı biri olarak diyebilirim ki çok güzel bir çalışma olmuş. Sorular dengeli ayarlanmış ve hepsi birbirinden farklı mantıkla çözülüyor. Ayrıca her yaşa hitap eden sorular var. Benzer kitaplarda olmayan fizik soruları gördüm, onlar da çok güzeldi. Tebrik ediyorum Yücel Bey…

Add a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir