EĞLENCELİK SORULAR

(1 müşteri incelemesi)


Sorular hayatımızın bir parçası. Sorularla bilgiye ulaşır ve hayatımızı daha da kolaylaştırırız. Bu kitaptaki sorular sizi bilgiye ulaştırmayacak, hayatınızı da kolaylaştırmayacak ama hoş vakit geçirmenizi sağlarken biraz da beyin jimnastiği yapmanıza yardımcı olacak.

Description

Televizyon, bilgisayar hatta elektriğin olmadığı dönemlerde insanların hava karardığında ne yaptıklarını hiç düşündünüz mü? Bu bir araştırma konusu ama bildiğimiz bir şey var ki aralarında yaptıkları sohbetlerin bir bölümü bilmecelerden oluşuyordu.
Çok geniş bir bilmece kültürümüzün varlığı bunun ispatı olsa gerek. Bilmece deyip geçmemek gerek; çünkü bilmecelerle insanlar eğlenirken aynı zamanda farkında olsalar da olmasalar da beyin fırtınası gerçekleştirirler. Bilmeceleri kafiyeli, benzetmeli, esprili bir şekilde sormaya çalışmak kadar bunların cevabını bulmak da ayrı bir zihin egzersizi gerektirir.
Kitabımızı hazırlarken bu mantıktan yola çıktık. Atalarımızın bilmecelerinin yanı sıra günümüzün şartlarında oluşmuş biraz farklı soruları ekledik. İstedik ki çocuklarda, büyüklerde bu sorularla hem hoş vakit geçirsinler hem de beyinlerine jimnastik yaptırsınlar.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463370391

Kelime sayısı

12.330

Yayın tarihi

15 Mayıs 2020

Author

Yücel Darcan

Yorumlar

1 review for EĞLENCELİK SORULAR

  1. Veli Özdemir

    Ahahahahah…
    Harika ya… Kitabın %10’luk ücretsiz kısmını indirip inceledim çok güzeldi. Sonra hemen satın aldım. Bu türden başka kitaplarınız var mı?

Add a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir