AĞAÇ KÖKÜ YEMEDİK


Öyle zamanlar oldu ki en yakınlarımız bizlere sırtını döndü, küstü, bir şey isteriz diye uzak durdu. Arkamızdan “Bir şey olmasa devlet bunları kapı dışarı etmezdi.” diyenler oldu.

Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Description

Bizler ülkemize hizmet için vardık, onun için çalıştık, çabaladık. Milletimizin huzur içinde hayatını devam ettirmesini ve inandıkları değerlere göre yaşamaları için ellerimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaktan geri durmadık. Gün oldu çocuklarımızı, ailemizi ve yakınlarımız ihmal ettik, ama milletimize karşı olan görev bilincimizi asla ihmal etmedik. KHK’lı olan hemen hemen herkes bu düşünce içerisinde görevini en iyi şekilde başarı ile yerine getirdi.
İşimizi yaparken ah almadık, rüşvet yemedik, zulüm yapmadık, zulme ortak olmadık, adam kayırmadık, torpile tevessül etmedik, milletimizin derdi ile dertlendik, onların huzuru için hiç durmadan çalıştık.
Bizim varlığımıza tahammül edemeyenler 15 Temmuz’dan sonra hayatımızı karartılar, dünyamızı tarumar ettiler, düzenlerimizi bozdular ve milletimizin önünde itibarımızı yerle bir ettiler. Buna rağmen devletimize ve milletimize kötü söz söylemedik, bir çakıl taşı dahi atmadık. Bunlar birer hatırlatma, başa kalkma saymayın.
Bizler işimizden, gücümüzden, mesleğimizden olduk; kimimiz eşimizi, çocuğumuzu kaybettik, kimimizin ailesi paramparça oldu, kimimiz bir hastalığa yakalanıp bu dünyadan göçüp gitti… Kimimiz inşaatlarda, kimimiz pazarda, kimimiz gündelik işlerde, kimimiz tarlada çalışarak ailemizi geçindirdik, namerde el açmadık.
Güç sahipleri, “Ağaç kökü yesinler” diyerek bizi yokluğa mahkûm etmek isteseler de Allah, hepimize yeni kapılar açtı. Yeni mesleklerimizi öğrenene kadar zorluklar çektik, engellemeler ile karşı karşıya kaldık, düşman hukukuna maruz kaldık ama ağaç kökü nasip olmadı. Yeni mesleklerimizden kazandıklarımızla gül gibi geçinip gidiyoruz.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005147976

Kelime sayısı

1.136

Yayın tarihi

9 Haziran 2021

Author

Said Mirza Sugözü

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir