İNSANA VE HAYATA DAİR


Okuyup istifade ettiğim, günün telaşından ve yorgunluğundan bir an sıyrılıp mutlu olduğum şeylerin sizlere de katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Description

Teknolojinin gelişmesiyle telefonlar hayatımızın en önemli aracı haline geldi neredeyse. Artık birçok işimizi telefonlarımızdaki programları kullanarak yapıyoruz. Kitap okuyor, alışveriş yapıyor, para kazanıyoruz. Ve tabi ki dostlarımızla iletişim kuruyoruz.

İşlevi artmış olan telefonlara yüklenen sosyal medya programları sayesinde bilgiye daha hızlı ulaşır olduk. Dahil olduğumuz gruplarda iletişimin yanı sıra bilgi bombardımanına maruz kalıyoruz. Paylaşımların sıklığından şikayet etsek de gruplardan ayrılamıyoruz. Oralarda paylaşılan bilgiler hayatımızı kolaylaştırıyor. Her ne kadar yapılan paylaşımlara verdiğimiz tepkilerden dolayı grupta bir gerginlik yaşansa da bunu hızlıca unutuyoruz. Tepemiz atarsa gruptan çıkıveriyoruz.

Ben de sizler gibi birçok grubun üyesiyim. Hayatımı kolaylaştıracak sınırsız bilgiye oralarda yapılan paylaşımlarla ulaştım. Bununla birlikte insanlara faydalı olacağını düşündüğüm şeyleri paylaşmaktan da geri durmuyorum.

Elinizdeki bu kitabı, işte o gruplarda yapılan paylaşımlardan derledim. Okuyup istifade ettiğim, günün telaşından ve yorgunluğundan bir an sıyrılıp mutlu olduğum şeylerin sizlere de katkı sağlayacağını düşünüyorum. O yüzden kitabı okurken yer yer “Bunu daha önce okumuştum.” hissine kapılabilirsiniz. Bazen de sizin okuduğunuzdan biraz farklı bir hale büründüğünü görebilirsiniz.

‘Ekranıma Düşenler’ üst başlığı ile hazırlayacağım bu kitap serisindeki yazılar bana genelde imzasız ve kaynaksız geldi; tıpkı sizlere geldiği gibi. Daha önce bir yerlerde yayınlanan metinleri genelde buraya almamaya, aldıklarımın da kaynağını paylaşmaya çalıştım. Bazı yazılarda eksik gördüğüm noktalara ilave yaptım bazen de bana göre alakasız olan yerleri çıkardım. Bunları yaparken elbette yazının bütünlüğüne zarar vermemeye gayret ettim.

Bu tür eserlere burun kıvıranların olduğunu biliyorum. ‘Kendinden bir şey katmadan kitap sahibi olan…’ şeklindeki eleştirilere de hak veriyorum ama beğendiğim yazıların da kaybolup gitmesine gönlüm razı olmuyor. Eskiden bu tür yazıları gazete ve dergi sayfalarından keser arşivlerdim ama artık buna vaktim yok. Crab Publishing sayesinde hayatıma giren e-book bunun için çok ideal bir ortam.

Kitapla kalın efendim… İyi okumalar…

Halit Emre Yaman

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9798224900657

Kelime sayısı

22.704

Yayın tarihi

13 Mart 2024

Author

Halit Emre Yaman

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir