EDEBİYAT DÜNYAM


Bir köy evinde doğup büyüsem de şiirler, yazılar, mektuplar vardı etrafımda. Evimizin duvarlarına çerçeve içinde asılmış yazılar ve en önemlisi tarlada toprakta bile okunan şiirlerdi ruhumu besleyen.

Description

O zamanları çok iyi hatırlıyorum, dedem artık hasta olup ölüm döşeğine düşünce anneme, “Kızım Tülay’a iyi bakın, çizdiği çizgilere iyi bakın. Artık ben, o bir şeyler çizerken başında duramam.” demiş ve bunu annem bana hep anlatmıştı. Bu, geleceğe ümitle bakıp benim ‘okuyacağım’ kanaatini uyandırmış onda.

Dedemi ben, gazetesi hep elinde, okuyan ve yazan halleriyle hatırlıyorum. Bir de bana aldığı çizgili deftere çizdirdiği kocaman A harflerini… Evimizin salonuna getirip taktığı o saati unutmuyorum. Zamana önem verirdi dedem. Daktilosu ondan bir emanet şimdi bana. O daktilo ile yazdığı evimizin duvarlarına astığı, köy evimizi bereketlendirdiği yazılar, çerçeveler hâlâ gözümün önünde. Üzgünüm şimdi maalesef onlar elimde olmasa da çok şükür zihnimdeler.

Elmalılı Hamdi Yazır Efendi’nin Salavat Duası ile de dedem vesilesiyle tanışmış ve mutfağa girip çıkarken kapının başına baka baka zaman içinde ezberlemiştim. Şimdi her okuduğumda hasıl olan sevabın inşallah dedemin ruhuna da gittiğine inanırım.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005941758

Kelime sayısı

23.656

Yayın tarihi

24 Kasım 2020

Diğer satın alma platformları

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1542103880
KOBO: https://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9781005941758
BARNES&NOBLE: https://www.barnesandnoble.com/s/2940164739393
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/edebiyat-dunyam

Author

Tülay Yılmaz

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir