ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ


Bu kitapta, Medrese-i Yusufiye’de 385 günlük eğitimini tamamlayıp ailesinin yanına dönen bir öğretmenin hatıralarını ve gelişme çağındaki oğluna yazdığı mektupları okuyacaksınız.

Description

Hz. Yusuf’un (as), hapishaneyi bir eğitim yuvası olarak görmesi neticesinde dindar insanlar oraya “Medrese-i Yusufiye” ismini vermişlerdir. Ne olduğu belli olmayan 15 Temmuz olayından sonra çok sayıda dindar insan, dini siyasete alet eden bir iktidar tarafından Medrese-i Yusufiye’de zorunlu eğitime tabi tutuluyorlar. İslamcılar, onları cezalandırdıklarını düşünedursun, yazılan mektuplar, şiirler, günlükler ve anlatılanlar gösteriyor ki, orası gerçekten bir eğitim yuvası olmuş durumda…

Bu kitapta, Medrese-i Yusufiye’de 385 günlük eğitimini tamamlayıp ailesinin yanına dönen bir öğretmenin hatıralarını okuyacaksınız. Hatıraların yanı sıra gelişme çağındaki oğluna dini ve ahlaki değerleri anlatabilmek yazdığı mektupları da okuyacaksınız.

Bu davranış ile yazar, öğretmen olmanın hakkını veriyor ve başta ailesi olmak üzere, çevresine, milletine hizmet etme aşkını kaybetmediğini göstermiş oluyor.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463773949

Kelime sayısı

40.256

Yayın tarihi

30 Mayıs 2019

Author

Enes Bahadır Ersöz

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir