ATEŞTE AÇAN GÜLLER


Doğu ufkundan yeni gün pırıltılı yüzünü göstermeye başlamıştı. Camiden birkaç ihtiyar bir iki de genç çıktı. Salih ile Ekrem de bir süredir bu camide sabah namazlarını kılıp okula gitme vaktine kadar okuma yapıyorlardı.

Description

Açık görüşe gelen ailelere hediyeler hazırlanırdı. Kalemlere isim yazmak en güzel hediye idi. Bu konuda mahir olan iki kişi önceden isimleri alır ve ona göre özellikle çocuklara hediye edilmek üzere kalemleri hazırlardı.
Koğuşun en güzel hali fedakârlık üzerine kurulmuş olması idi. Yemeklerin birlikte yapılması herkesin bir şeyler yapmak için gayret etmesi çok güzel bir şeydi. Hazırcılık yapan, üstünlük taslayan yoktu koğuşta. Biri etimek bisküvi ile kaşarı karıştırır tatlı yapar biri öğleden kalma dönerleri yeniden işleme alır bir güzel iskender yapar kimi kantinden kıyma alır sabah kahvaltıya farklı bir menü hazırlardı.
Aslında bütün gayretler, bütün çabalar içerde daha moralli olmak daha ümitli olmak adına idi. Yoksa herkesin içinde yanan bir hasret bir hicran ateşi vardı. Belki de bu ortak ateşti gönülleri birbirine bağlayan…

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005501167

Kelime sayısı

34.247

Yayın tarihi

29 Ocak 2021

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1551872172
KOBO: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9781005501167
BARNES & NOBLE: http://www.barnesandnoble.com/s/2940164804626
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/ateste-acan-guller

Author

Emin Osman Uygur

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir