HER HALİ GÜZEL İNSAN


Bizi insan olarak yaratan ve bize Hz. Muhammed’i (sav) rehber olarak gönderen Allah’a kâinatın zerratı adedince hamd ederiz. Ve minnettarız o zata ki bizlere ahiret yurdunun yolunu gösterdi, bizlere merhametli, şefkatli bir peygamber oldu ve şefaat hakkını ahiret yurduna bıraktı.

Description

Varlığın özü, yaratılışın en anlamlı nüktesi Hz. Muhammed’dir. O, yaratılış ağacı itibarıyla hem bir ilk hem de son gibidir. Varlık bir şiir gibi O’nun adına nazmedilmiş, vücudu ise bu manzumenin âdeta en son kelimesi gibidir.
O, bir İftihar Tablosu idi; ruhu varlık kitabının besmelesi, mesajı da fatihası olmuştu. Bu, Allah Resulü’nün misyonunu bilenler için apaçık bir gerçektir. Biz O’nu, varlığın yüzüne çaldığı nur sayesinde kâinatı temaşa edilen bir meşher ve okunan bir kitap haline getirmekle tanıdık. Bu itibarla da insanlık, özellikle de ümmet-i Muhammed, Rahmet Peygamberi’ne intisapla ne kadar övünse azdır.
Bu kitap, klasik bir siyer kitabından farklı olarak Peygamber Efendimiz’i anlatmaktadır. Allah’ı anlatması, İslam’ı tebliğ edişi, ahlakı, insan ilişkileri, mucizeleri ve daha birçok konu Risale-i Nur külliyatının gölgesinde sade bir dille kaleme alınmış.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463675144

Kelime sayısı

30.000

Yayın tarihi

6 Nisan 2020

Author

Emin Osman Uygur

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir