GÜNCELLE KENDİNİ


Bu geçici hayatta ‘2021’ bir zaman dilimiydi, ‘2022’ ayrı bir zaman dilimi olacak ve bu silsile böyle devam edip gidecek ta ki esas hedefe varıncaya kadar.

Description

Bu yeni yıl mesajında da sizlerle bunları paylaşmayı, Rabbim bu şekilde nasip etti. İnşallah bu ve benzeri konuların şuurunda olarak, ötelere daha şanslı, daha ümitvar gidebiliriz ve Rabbimizin bize vaat ettiği gözlerin görmediği, kulakların işitmediği nimetlere mazhar oluruz.
Aslında böyle geçişlerde, yani doğum günü tebriklerinde, bayramlarda, yılbaşlarında ve benzer farklı vesilelerde, hep yeniden durum değerlendirmeleri yapılır, yapılmalıdır da. ‘Ben şimdiye kadar neredeydim, neleri yanlış yaptım, neleri yapamadım’ gibi sorgulamalar insana, işte öbür alemi kazanma istikametinde yeni yollar açar, yeni kazanma kuşakları oluşturur. Böylece insan, bu yönden, yolunu yöntemini daha da geliştirir, iyileştirir.
Bu yeni yıl değerlendirmeleri de hepimiz açısından böyle olmalı. Bir taraftan geçen yılın muhasebesi yapılırken, yapabildiklerimiz, yapamadıklarımız, eksiklerimiz gibi durumlarla yüzleşme, diğer taraftan da geçen bu bir yıldaki tecrübe, görgü, anlayış kazanımlarla yeni yıla net, faydalı, gerçekleştirilebilir hedeflerle girme çok kazançlı bir iştir.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005508876

Kelime sayısı

9.497

Yayın tarihi

2 Ocak 2022

Author

Şerif Ali Tekalan

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir