Sakit, tarih boyunca sürekli olarak saldırılara maruz kalır ama bir şekilde kurtulur. Sakit halkı savaşın olmadığı huzurlu günlerin geleceği ve bunun sonsuza kadar süreceğine inanırdı. Bunun öncesinde büyük afetlerin olacağı ve Sakit’ten bir kurtarıcının çıkıp onları kurtaracağı dilden dile dolaşırdı.

Description

Sakit, güzel bir ülkedir. Akabe Körfezi, Ürdün Nehri ve İskenderiye Üçgenindeki bu ilginç topraklar, tarih boyunca bütün afetlerden uzak kalmıştır. Sakitliler, demiri işler, tarım yaparlardı. Ürdün diyarı ve Hazar kıyılarının asilleri, bilmediklerini öğrenmek için Sakit’e gelirdi çünkü orada şiir, geometri ve tıp bilimi çok ileridir.
Demirci Kani; demiri yumuşatıp şekil vermede ulaşılmaz sırlara sahiptir. Bu sır ona Hz. Davut’tan miras kalmıştır. Demirci kani ve çırakları; Sakit ordusunu ve muhafız birliğini, delinmesi imkânsız kalkanlarla donatmıştır. Mağaralarda özel tekniklerle dövdükleri kılıçlar da olağanüstüdür. Bir darbeyle düşman kılıçlarını paramparça edebilecek kadar güçlüdür. Kani ve çırakları, Sakit için gizli bir kale inşa etmişlerdir. “Sakit’in Kalbi” diye bilinen topraklara inşa edilen kalenin yerini, gücünü ve misyonunu ise kimse bilmemektedir. Dört çelik burcu olan bu kale; dünyanın bütün orduları birleşse de aşılamayacak kadar sağlamdır.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005920111

Kelime sayısı

46.687

Yayın tarihi

25 Ekim 2020

Author

C. Fırat Büyükçelebi

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir