ÜMİTLE GÖZ KIRPMAK GELECEĞE


Yüreğin derinliğinden özgürlük, adalet, zulme başkaldırı, feryat, acı, sevda, hasret, gurbet, hicret ve kan damlaları gibi kalemden kâğıda sızar. Şarkı gibi ağızdan ağıza nesiller boyu aktarılır. Şiir, canlı bir varlık gibi kendini unutturmaz.

Kategoriler: Etiketler: , , ,

Description

İnsanı insan yapan kendi düşünce ve davranışlarıdır. İyi veya kötü özelliklerinden hangisi daha baskın ise hayatı o güzergahta devam eder. Bazen canavar duygulu bir insan haline gelir; öz kardeşini bile dişler, bazen ay yüzlü bir Yusuf’a dönüşür, zindanları bile aydınlatarak oraları Cennet koridorlarına çevirir. Bazen öyle melekleşir ki, ruhanileri bile gıptaya sevk eder, bazen de şeytanları utandıracak şirretlikler sergiler. İşte bu yüzdendir ki, iman ve küfür mücadelesi dünya kurulduğundan beri devam ediyor. Günümüzde de zalimlerin eliyle hapishanelere atılan bırakın erkekleri binlerce masum kadın ve çocuk var.
Bu kitap, haksız yere 2 yıl hapishanede tutulan bir babanın her gün ailesine yazdığı mektuplara ilave ettiği şiirlerden oluşuyor. Onların yanında olamama ve yardım edememenin verdiği acı ile birlikte, ümit tohumları ekmeye matuf yazılan bu şiirleri okurken yüreğinizde hem acı hem de sevinç duygularının bir arada yaşayacaksınız.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9780463157480

Kelime sayısı

9.180

Yayın tarihi

9 Şubat 2020

Diğer satın alma linkleri

APPLE: https://books.apple.com/us/book/x/id1523558924
KOBO: https://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9780463157480
BARNES&NOBLE: https://www.barnesandnoble.com/s/2940164186968
D&R: https://www.dr.com.tr/ekitap/umitle-goz-krpmak-gelecege

Author

Said Mirza Sugözü

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir