NE İÇİN YAŞIYORUM 2


Yüce Rabbimin karşımıza çıkardığı musibetlere ben ve arkadaşlarım isyan etmedik, gülerek ve hamd ederek kabul edip aldık.

Description

Birinci kitabın kahramanı Cemil, ilerleyen yaşıyla birlikte ömrünün manevi ikinci baharı sayılabilecek ciddi ve çok çalkantılı bir imtihan devrine girmiştir. Akılları başlardan alabilecek, herkesin maddi-manevi her halini belirleyecek, iyi ile kötüyü, ehli olan ile liyakatsizi, elmas ile kömürü birbirinden ayırıp saflaştıracak ateş fırının en kızgın dönemidir.

Bu dönemle her inançlı yolcunun karşılaşması kaçınılmazdır. Bu dönem ikiye ayrılır: Birincisi, Hizmet, hicret, irşad faaliyetleri şeklinde, ikincisi, dehşeti ve ağırlığıyla tahammül edilmesi zor olandır. Bu dönem, Kur’an’ı Kerim’de peygamberlerin bile “Allah’ın yardımı ne zaman?” dediği zorluklara gebedir. Herkesin kalbinde gizlediğinin ortaya çıktığı; hali ve dili ile kendisinin nasıl bir insan olduğunu itiraf etmek durumunda kaldığı fırtınalar, kaoslar, felaketler dönemidir. Bu dönem o güne kadar yaşananların çok hafif kaldığı ağır imtihanlar dönemidir. İkinci dönemin iniş ve çıkışları çoktur ve bunların hepsi onun imtihanlarıdır.

Cemil yaşamındaki manevi imtihanın en önemli safhası olan bu dönemde mal-mülk, makam-mansıp, eş ve çocuklar; hasılı sahip olduğu bütün varlık ve kıymetleri elinden çıkmıştır.

Oluşan maddi-manevi büyük çalkantıları en geniş ve en derin hali ile ifade edebilmek için Cemil, bu ikinci kitap olan “Ne için yaşıyorum 2”yi kendi ağzından kendi duyguları ve hissettikleri ile yazmak istedi. Biz de kalemi Cemil’e bırakarak onu takip ediyoruz. Genel hatlarıyla anlattıkları gerçek hayattan yansımalar olduğundan belki de tarihin bir dönemine ışık tutacaktır.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9798215453544

Kelime sayısı

26.603

Yayın tarihi

11 Kasım 2023

Author

Abdullah Küçük

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir