NEŞVÜNEMA


Yüce Allah’tan niyazım; bu okullardan mezun olan talebelerin, dünyanın dört bir yanına bir nüve çekirdek olarak düşüp, eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkelerine geri dönüp hizmet etmeleridir.

Description

Elinizdeki bu kitap Hacı Kemal Erimez Abi’mizin açmış olduğu Tacikistan’daki müesseselerde önce belletmen sonra da öğretmen olarak çalışmış, rahmetli Hacı Kemal Erimez Abi’nin manevi rahle-i tedrisinden geçmiş bir öğretmen arkadaşımızın kitabı. Çekilen çilelere şahit olan ve kendisi de insanlığa faydalı nesil yetiştirme maksatlı bu mukaddes yolda çile çekmeye talip bir arkadaşımız…

Anlatılanlar hikâye değil, tarihin gerçek sayfalarından birer kesit. Ben her şeyden önce bizi ‘yaşatma arzusu ile yaşama’ diyerek insanlığa hizmet yoluna çıkaran kutsi rehbere, Tacikistan’da her şeyi ile elimizden tutan rahmetli Hacı Kemal Erimez Abi’ye ve özellikle bize gurbet duygusu yaşatmayan çok değerli Tacikistan halkına teşekkürü bir borç bilirim. Rabbim ebeden razı olsun!

Zeki Bey’e de öncelikle tarihin sayfalarına ateş böceği misali ışık tutup bizlere tekrar gösterdiği için teşekkür eder, çıkmış olduğu mukaddes çile yolunda kendisi gibi çileye talip güzel talebeler temenni ederim. Zaten bir bahçıvanın yetiştirdiği güller onun en büyük tesellisi değil midir?

Sabahattin Günay

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005869571

Kelime sayısı

17.346

Yayın tarihi

24 Kasım 2021

Author

Zeki Alpsoy

Yorumlar

Yorumlar

Henüz inceleme yok.

İlk yorum yapan siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir