ÇOCUKÇA

(1 müşteri incelemesi)


Bu kitapta, çocukların kullandığı, fıkra tadındaki 212 diyalog var.
Kitabı okurken sık sık tebessüm edecek, çocukluğunuzu ve çocuklarınızla yaptığınız konuşmaları hatırlayacaksınız. Sonra da “Keşke dünyayı çocuklar yönetse…” diyeceksiniz.

Kategoriler: Etiketler: , , ,

Description

Klişe bir ifade vardır: “Aslında yazmak lazım!” Ben bu ifadeyi ciddiye alıp, ‘aslında yazmak lazım’ denen şeyleri yazdım. Çocukların ilginç diyalogları her zaman dikkatimi çekmiştir. Belki de öğretmen olduğum içindir. Başta defterime kaydettim. Sonra Twitter’da bunları kaybolmasın, kaydolsun diye bir hesap açıp orada yazdım. Ondan sonra gerisi geldi.
‘Algıda seçicilik’ gereği nerede bir çocuk diyaloğu olsa gözüm takılıyordu ve hemen kaydediyordum. Bazı insanlar beni besliyordu. Biriktirdiklerimi zaman zaman yakın arkadaşlarımla paylaşıyordum. Bu, onların yüzlerinde tebessüm belirmesine sebep oluyordu. Katkı için onlar da kendi çocuklarının ilginç diyaloglarını benimle paylaşıyordu.
2013’te başladığım çocuk diyaloglarını biriktirme işi bugünlere kadar geldi. Yaklaşık 1200 kadar birbirinden ilginç, şirin, bazen komik, bazen hüzünlü, öğretici, hayali gıdıklayıcı çocuk diyalogları derlendi. Bunların daha geniş çevreye yayılabilmesi için kitap haline getirilmeliydi. Ben de öyle yaptım.

Book Details

Dil

Türkçe

e-book ISBN

9781005142896

Kelime sayısı

6.948

Yayın tarihi

13 Ağustos 2020

Author

Ali Akkız

Yorumlar

1 review for ÇOCUKÇA

  1. emin

    hayata dair sevimli kareler…artsın böyle eserler…

Add a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir